Hakkımızda

 KURULUŞUMUZ 1960 LI YILLARDAN BUGUNE BÖLGEMİZİN KÖKLÜ İŞLETMELERİNDEN BİRİ OLARAK PİRİNÇ FABRİKASI-AKARYAKIT İSTASYONU VE KABUKLU FINDIK ALIM SATIMI YAPAN ZAHİRE MAĞAZAMIZ OLMAK ÜZERE TÜM FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

TORAMANLAR A.Ş.  YÖNETİM KURULU ÜYESİ ALİ HACI TORAMAN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ŞEVKET VE HARUN TORAMAN OLMAK ÜZERE AİLEMİZİN 4. NESİL FERTLERİ ÜNİVERSİTE EĞİTİMLERİNİN ARDINDAN İŞLETMELERİMİZDEKİ GÖREVLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

TORAMAN PİRİNÇ FABRİKASI  SAMSUN ÇARŞAMBA İLÇESİNDE MEVCT ADRESİNDE 1969 YILI İTİBARİYLE 6000 METREKARE ALANDA BUNUN 2000 METREKARESİ KAPALI ALAN OLMAK ÜZERE ÜRETİMİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

SEKTÖRÜMÜZDE MAKİNE VE EKİPMAN OLARAK GELİŞEN TEKNOLOJİLERİ TAKİP EDEREK 2013 YILI İTİBARİYLE 5 KANALLI RENK AYIRICI MAKİNE KULLANIMI İLE PİRİNÇ ÜRETİM KALİTEMİZİ ARTIRMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

PİRİNÇ FABRİKAMIZDA, BÖLGEMİZİ OLUŞTURAN YEŞİLIRMAK DELTA OVASI ÜZERİNDE BULUNAN TARLALARDAN ELDE EDİLEN UZUN TANE OSMANCIK TOHUMU ÇELTİK VE HEM KALİBRE HEM TANE AĞIRLIĞI OLARAK DAHA YÜKSEK OLAN CAMEO ÇELTİK HASATIYLA PİRİNÇ ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİREREK YÖRESEL ÜRÜN ÜRETİMİNE ÖZEN GÖSTERMEKTEYİZ.